Sõlmisime lepingu Rail Baltica Ülemiste terminalioone I-etapi ehituseks

Eelmise aasta novembris algatatud Rail Baltica ühisterminali esimese etapi ehitushankes kuulutati võitjaks ühispakkumuse esitanud AS Merko Ehitus Eesti ja KMG Infra OÜ. Lepingu maksumuseks on 44,8 miljonit eurot (+KM) , mis on senini rahaliselt kõige mahukam Rail Baltica leping Eestis.

Koos partneri Merko Ehitus Eesti-ga oleme uhked, et meil on võimalus osaleda Eestit Euroopaga ühendava Terminali rajamisel. Sõlmitud lepingu mahus rajatakse tulevase terminali hoonele vundament, betoonkarkass ja maaalused kommunikatsioonid. Insenertehniliselt on huvitavaks väljakutseks mitmetasandilise terminali rajamine toimivas raudteeliikluse tsoonis.

Ühisprojekti peaprojektijuhiks on  Janno Oja (KMG Infra OÜ), kelle juhtimise alla on koondatud nii Merko kui KMG ühine team.

KMG Infra OÜ on KMG kontserni kuuluv ettevõte, milline on keskendunud peatöövõtu korras insener-tehniliste rajatiste ehitamisele. KMG Infra meeskond koosneb oma ala parimatest spetsialistidest ja keskendub põhiliselt keerukust ja väljakutseid pakkuvatele hangetele. Ettevõtte on aktiivselt osalenud linnaruumi rajamisel ja tema referentside hulka kuuluvad näiteks Reidi tee ehitus, Trammiteede (Trammiliin nr 4 ja Lennujaama trammiliin) rajamine, Tallina Lennujaama parkimismaja ja Vanasadama avatav jalakäijate sild.

Rajades uut infrastruktuuri loome uusi väärtusi, turvalisema ning säästvama (elu) keskkonna.