KMG Inseneriehituse AS ostab asfalteerimisettevõtte YIT Teed OÜ

Ligi 170 töötajaga YIT Teed põhitegevuseks on asfaltbetooni tootmine ja katendite rajamine. Ettevõte omab üle Eesti paiknevate asfalt-betoonitehaste võrgustikku ja laotustehnikat, samuti on sel oma teede märgistus- ja markeerimisüksus ning lõhketööde osakond.  

KMG Inseneriehituse AS näeb sünergiat peatöövõtu ja tootmisettevõtte ühistegevuses. Seeläbi paraneb võimalus pakkuda klientidele efektiivsust ja tarnekindlust, mis tänasel turul on muutumas iga päevaga üha olulisemaks. 

KMG Inseneriehituse juhatuse liikme Indrek Pappeli sõnul on YIT Teed oma meeskonnaga tuntud kui üks kvaliteetseimaid tegijaid katendite turul ning plaan on seda kõrget taset hoida.

“Oleme veendunud, et teedeehituse sektor on jätkusuutlik ja taristu arendamine on riigile olulise tähtsusega, kuna see aitab kaasa ühiskonna arengule tervikuna ning omab olulist mõju majanduskasvu tagamisel.”

“YIT keskendub Eestis vastavalt ettevõtte linnaarendusstrateegiale elamu- ja ärikinnisvara arendamisele ning hoonete- ja taristuprojektide teostusele, eesmärgiga arendada paremat elu- ning linnakeskkonda. Meil on hea meel anda YIT Teed üle KMG Inseneriehituse AS-ile, kelle kogemused võimaldavad asfalteerimisettevõte edu hoida ja veelgi kasvatada,” märkis AS YIT Eesti juhatuse esimees Margus Põim.

KMG Inseneriehituse AS on taristuehitusele spetsialiseerunud peatöövõtja, kes on osalenud mitmete suuremahuliste ehitusprojektide elluviimisel, sh Reidi Tee ehitus Tallinnas, Tallinna lennujaama trammiliini taristu rajamine, Kalevi spordihalli rekonstrueerimine, Tallinna lennujaama uue parkimismaja rajamine, Tallinna Vanasadama pöörd-avatava jalakäijate silla ehitus jne. 

Tehingu jõustumiseks peab heakskiidu andma Konkurentsiamet. YIT-i finantsnõustajaks oli tehingus Swedbank ning juriidiliseks nõustajaks Sorainen. Ostjat nõustas advokaadibüroo Cobalt.